Kouzelná flétna (Die Zauberflöte)
Zobrazit fotky

Kouzelná flétna (Die Zauberflöte)

Po 11. listopadu 2019 19:00
Stavovské divadlo, Ovocný trh 1, Praha
Opera
Délka 165 minut, Bezbariérový vstup, Pauza 1x20 minut

Poslední divadelní kus Wolfganga Amadea Mozarta byl určen pro lidové publikum Divadla na Vídeňce, kde byl poprvé uveden 30. září 1791. Autoři vyšli z tradice starovídeňské kouzelné opery, jednoho z typů singspielu, zpěvohry kombinující zpívané a mluvené pasáže, v němž vedle postav ze světa lidí vystupovaly různé pohádkové bytosti i zvířata a své uplatnění našly i efekty jevištních mašinérií.  
Kouzelná flétna se stala nejslavnější ukázkou tohoto žánru nejen díky pohádkovému příběhu, v němž princ Tamino za pomoci kouzelné flétny a komického společníka Papagena hledá cestu k princezně Pamině, dceři Královny noci, ale také díky odkazům na zednářskou symboliku a v neposlední řadě díky Mozartově okouzlující hudbě. Cestu do Prahy našla opera Kouzelná flétna rok po vídeňské premiéře a poprvé byla hrána v budově dnešního Stavovského divadla 25. října 1792.
Vyberte si pohodlně místa na představení Die Zauberflöte (Kouzelná flétna) ve Stavovském divadle a zakupte vstupenky online na Colosseum ticket, nebo se podívejte na některý z dalších zajímavých titulů Národního divadla.
Pamina - Yukiko Kinjo, Vera Talerko, Markéta Klaudová, Lada Bočková
Královna noci - Lucie Kaňková, Martina Masaryková
Sarastro - Jiří Sulženko, Pavel Švingr
Papageno - Jiří Brückler, Jiří Hájek, Miloš Horák, Lukáš Bařák, Michal Marhold
a další.
Sbor Národního divadla
Orchestr Národního divadla
Akrobatická skupina Long Vehicle Circus