La Dolce Vita

La Dolce Vita

St 6. listopadu 21:00
Jatka78, Jateční 1530/33, Praha
Délka: 70 min
Premiéra: 9. 4. 2024
Autor: Štěpán Pechar, Štěpán Benyovszký
Režie: Štěpán Pechar, Štěpán Benyovszký
Hrají: Natalie Metodijeva, Adriana Štefaňáková, Nela Štarková, Florian Garcia, Albert Kaše, Patrik Čermák, Alexandr Sadirov

„Přisedni na chvilku, kamaráde, hoď nám pětku do klobouku a roztaj žárem našich neskutečných osudů. Máme tu střípky slapsticku a střepy tragédií, cáry životů bez minulosti i bez budoucnosti. Víte, kdo já byl? Víte, kde my mohli bejt? A ještě budem, až my to rozjedem, bude to pořád rychlejší, bude se to míhat před očima, bude to největší, až nakonec – razzmatazz!“

Dekkadancers uvádějí taneční show inspirovanou příběhy lidí bez domova. Bezprizorní parta nezlomných bezdomovců se tváří v tvář tuhé zimě snaží spojit síly a přežít. Podaří se jim vylovit rozum z moře alkoholu a koupit spásu s kapsou vysypanou? A s tím, jak přituhuje, podaří se jim včas přesvědčit publikum i sebe, že jsou lidi jako ostatní, s osudem, který může potkat kdekoho, s životem, který stojí za to zachránit?

Důležité informace: Tvůrci vyčlenili 8 benefičních vstupenek v první řadě na každé představení La Dolce Vity. 100 % částky z jejich prodeje bude rovným dílem rozděleno mezi Armádu spásy, Nový Prostor a Pragulic. A to není vše – ze standardních vstupenek zakoupených mezi 24. listopadem a 24. prosincem bude ještě rozděleno dalších 10 % z tržby mezi tyto organizace.

Armáda spásy využije prostředky na nákup nocleženek, protože zima bez střechy nad hlavou obzvlášť studí. Nový Prostor vybranou částku využije na podporu denního centra a sociální rehabilitace lidí bez domova. Pragulic zaplatí lítačku svým průvodcům Mírovi, Karlovi a Karimovi a podpoří samostatné bydlení dalších spolupracovníků.


Další termíny

Pá 22. listopadu 19:30
Zobrazit celý program divadla