L'absolu

L'absolu

Ne 24. června 2018 19:30
Smíchovská náplavka u železničního mostu, Smíchovská Náplavka 558/4, Praha
Unikátní metafyzický cirkus o vztahu člověka a přírody.
L’Absolu je v současné době jedno z nejoriginálnějších představení na poli tzv. „nového cirkusu“. Boris Gibé je totiž artista hledající v tomto divácky stále atraktivním světě nové formy vyprávění. Vybavený fyzickými, tanečními, hereckými a akrobatickými zkušenostmi z předešlých vystoupení se posledních deset let věnoval vývoji a vzniku svého nového sólového představení. Boris Gibé vypráví svůj příběh především obrazem, prolínáním atmosfér, hudby, ruchů, světel a materiálů. To vše v přítomnosti jednoho herce.
Inspirován živly, zemskou přitažlivostí, bytím člověka i jeho kořeny a touhou či snahou se vyrovnat se sílou přírody, vypráví umělec svůj příběh svébytným způsobem v neméně originálním prostoru. Ten byl vyprojektován, postaven a ušit na míru přímo potřebám tvůrce. Dvanáct metrů vysoký prostor kruhového půdorysu o průměru deset metrů nazývá Boris Gibé „silo“ a využívá jej horizontálně i vertikálně.
Koncepce a ztvárnění: Boris Gib Dramaturgická spolupráce: Elsa Dourdet Choreografická spolupráce: Samuel Lefeuvre a Florencia Demestri