Liron Meyuhas trio & Eniesa

Liron Meyuhas trio & Eniesa

Čt 10. listopadu 2022 19:00
Pop

Liron Meyuhas se narodila a vyrůstala v Jeruzalémě. Jako multiinstrumentalistka, která skládá a hraje vlastní hudbu, vkládá do svých skladeb vlivy mnoha světových kultur. Během své hudební kariéry také vyučovala na různých školách a workshopech po světě, např. v Itálii (Accademia Nazionale del Jazz v Sieně), v Západní Africe a nedávno dokončila svá hudební studia na univerzitě v Tel Avivu. Vedle toho v posledních letech hraje na festivalech a dalších veřejných koncertech po celé Evropě a v Asii.

Její obrovský hudební rozhled se projevuje v celém jejím vystoupení v několika polohách: Liron používá různé rytmy, exotické hudební nástroje (Hang drum, cajón, kalabas, latinské perkuse aj.), různé jazyky a okouzlující melodie a spojuje např. severoafrickou hudbu s jazzem nebo s motivy židovké kultury.

La Gitana je jeden z jejích posledních projektů. Je to fascinující fúze hudebních prvků, pocházejících z velmi odlišných zemí a kultur, jako jsou africké rytmy a arabské melodie, evropské hudební nástroje a indické stupnice. Koncert La Gitana pro posluchače znamená jedinečný hudební zážitek s mnoha kulturními odkazy, který je ale srozumitelný i pro široké publikum.

Aktuální sestava tria:

  • Liron Meyuhas (perkuse, zpěv)
  • Asaf Lavie (klávesy + computer)
  • Eden Nir – (kytara)

Eniesa je slovenská zpěvačka, hudebnice a autorka. Na pódiu ji lze většinou spatřit, jak zpívá s kytarou, ale někdy také se santurem nebo jinými nástroji, kterými doprovází nejen muzikanty. Kromě vlastních skladeb vytváří také hudbu pro divadelní, taneční a multižánrová představení a hudbu filmovou.