Louskáček

Louskáček

Po 9. prosince 17:00
Divadlo Broadway, Na Příkopě 988/31, Praha
Pro děti Balet Pohádka
Délka 90 minut

Přijďte s námi zažít neopakovatelný pohádkový příběh plný dobrodružství, vyprávějící o kouzlu vánoc.

Louskáček vám umožní alespoň na chvíli zapomenout na shon a stres, který všichni zažíváme a přenese vás do světa fantazie, pohádek a romantiky. A co víc si můžeme v předvánoční době přát.

Umělecký soubor a sólisté našich představení, jsou umělci předních českých baletních scén, realizace česká produkce Agency Artistic International s­.r.o.

Pohádkový Vánoční snový baletní příběh Louskáček na reprodukovanou hudbu Petra Iljiče Čajkovského, v prostředí divadla Broadway v Praze. Původní choreografii vytvořil Lev Ivanov. Tento balet patří mezi stálice klasického repertoáru na celém světě už od premiéry v Mariinském divadle roku 1892 v Petrohradě.

Naše choreografie Alexandra Kysila má milých 105 minut včetně 15 minutové pauzy a proto je představení vyhovující jak pro dospělé tak i pro naše nejmenší diváky. Pojďte se s námi podívat na příběh plný kouzel, kde se každý z nás stane součástí napínavého příběhu plného emocí, magie, představivosti, lásky a snů tak jak to ke Štědrému dni patří. Je celý tento příběh Klárky a její nejoblíbenější hračky Louskáčka pouze fantazie nebo skutečnost? Opravdu její kmotr Drosselmayer může být skutečným kouzelníkem? Mohou oživnout postavy z loutkového představení, které Klárka na Štědrý den viděla? Na tyto otázky už necháme odpověď na Vás…

Sólisté
Louskáček  Michal Kováč, Libor Kettner
Klárka  Carolina Cortesi, Tamara Kšírová
Strýček  Milan Boček, Valerij Globa
Panenka  Kateřina Audy, Tamara Kšírová
Panáček  Libor Kettner, Dominik Port
Sněhová vločka  Kateřina Audy, Tamara Kšírová

 

Sbor
Tereza Ulrichová, Eliška Kolářová, Karolína Beerová, Veronika Brzková, Petra Dvořáková, Helenka Fabíková, Ema Slavíková, Lenka Maříková, Vojta Vlasák, Josef Svoboda, Igor Kolva, Martin Dinuš, Kristián Pokorný, Michal Vašíček, Sotirios Panagoulias


Děti
Nicol Petráková, Tereza Švecová, Teodosio Arichtev, členové taneční školy Baby dance


Choreografie Alexander Kysil
Scénografie  Martin Černý
Rekvizity  Tomáš Hnát
Kostýmy  Jana Chamlarová, Helena Chlupatá


Další termíny

Po 25. listopadu 18:30
Čt 5. prosince 17:00
Čt 19. prosince 18:00
So 21. prosince 14:00
Zobrazit celý program divadla