Metabaletky

Metabaletky

Čt 6. května 20.30
Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha

Multimediální projekt tanečnice Miřenky Čechové ve spolupráci se skupinou Spitfire Company.

„Musí být zamindrákovaná, protože není baletka.“ Její prohlášení „mají moc šířit a manipulovat širokou veřejnost, která o tématu moc neví, a zapůsobit jednostranně“, navíc „vrhá špatné světlo na všechny konzervatoře a všechny taneční pedagogy, potažmo na balet, případně i taneční umění jako celek“. Ještě než tu hanebnou knihu otevřeli, přišla smršť reakcí a nálepek.

Román Baletky tanečnice Miřenky Čechové rozvířil vody v taneční komunitě už před jeho vydáním. Zatímco virtuální svět chrlí lávu, protagonistka knihy svádí vnitřní boj s rozbouřenými emocemi. Projekt metaBALETKY přináší syrový příběh ženy, která čelí strachu promluvit a sbírá sílu postavit se nerovnému soupeři. Hybridní tvar filmových obrazů, živých vstupů, animací a především živé interakce s diváky pomocí chatu otevře prostor pro tvorbu vlastního názoru a především možnost vstoupit do dialogu s hlavní hrdinkou příběhu.

Projekt vychází z knižní předlohy Baletky Miřenky Čechové, která vyšla v únoru 2020 v nakladatelství Paseka.

Hudba: Martin Tvrdý Hudba live: Mary C Video: Tereza Vejvodová Animace: Linda Arbanová Režijní spolupráce: Janka Ryšánek Schmiedtová Dramaturgie: Martina Kinská Light design: Martin Špetlík Kostýmy a make-up: Natálie Host Fotografie: Ondřej Košík Scénografie a výprava: Petr Boháč a Honza Tomšů Projektový management: Barbora Faifr Repická Produkce a booking: Aneta Fodorová Koproducent: Palác Akropolis Režie živého přenosu: Aneta Fodorová, Tereza Vejvodová Kamera: Tereza Vejvodová Technické zajištění: Lukáš Valiska, Petra Hanzlíková


Další termíny

St 1. září 20.30
Čt 2. září 20.30
Pá 3. září 20.30
Zobrazit celý program divadla