Miluj mrtvého svého

So 15. června 19:30
Divadlo Debut, Boleslavova 41/13, Praha
Premiéra: 15. 6. 2024
Autor: Jiří Ondra a kolektiv 2.DB, Euripidés
Režie: Jiří Ondra, Radka Fidlerová
Hrají: Eliška Fialová, Marek Flutka, Yuliya Kazarovets, Vít Křelina, Václav Lupač, Kristýna Maťátková, Kateřina Zárubová

Antická „bye(ná)“ party.

Autorský antický večírek na rozloučenou. Exit party inspirovaná Euripidovou hrou Alkéstis, jejíž hlavní hrdinka se obětuje za svého muže (krále) a sestoupí do podsvětí. Kdo je oběť a kdo hrdina?

V antice? Dnes? Kdo zneužívá a kdo je zneužit? Kdo je kdo a kdo nikdo? Kdo má moc? A kdo nemoc? A co na to veřejné mínění? Co na to smrt? Kdo ví, co znamená Algor Mortis? Mýtus o věčném návratu může začít. A proto hrajte, já ráda tancuju.

Inscenace je prvním dílem plánované jevištní trilogie s názvem Lůzři na mole. V rámci ní budou v sezoně 2024/2025 postupně uvedeny obě absolventské inscenace herecké třídy 2. DB, a navíc divadelní bonus. Jednotlivé díly trilogie jsou propojeny prostorově a scénograficky, ale především dramaturgicky. Rozvíjejí v různé obsahové i formální podobě téma „lůzrovství“ (především coby mentálního stavu člověka a společnosti). Činí tak bez obalu, vážně i s nadhledem a v souvislosti s dnešním světem.