Nádej zomiera posledná

Nádej zomiera posledná

So 11. května 19:30
Divadlo Kolowrat, Ovocný trh 6, Praha
Komedie

Úsměvná groteska s prvky kabaretu a černého humoru o každodennosti, neúspěchu, absurditě života a vytrvalé víře, že jednou bude líp. Je je třeba vydržet.

Divadelní adaptace minutových grotesek maďarského autora Istvána Örkénya reaguje na události posledních měsíců. V době krize, kdy je velmi lehké ztratit naději a radost, přináší divadlo prostřednictvím Örkényova absurdního světa poselství o tom, že na všechny tíživé situace se dá nahlížet s humorem a lehkostí. Ba dokonce, že přijmout život takový, jaká je, i s jeho nevyhnutelným koncem, vůbec nemusí být tak děsivé, jako se na první pohled zdá.

István Örkény s jemu vlastním sarkazmem komentuje běžné i nesmyslné dnešní situace na zemi. Průvodcem těmito groteskními příběhy je paní Ibolya, která se probudila z posmrtného spánku a putuje současným světem. Její putování je překvapivou a vtipnou konfrontací dávného minulého světa s absurditou dneška.

Inscenace se symbolickým názvem Nádej zomiera posledná s nadhledem a ironií poukáže i na to, jaké zbytečné je ztrácet čas hledáním odpovědí na nesmyslné otázky a jaké důležité je strávit čas na zemi co nejpříjemněji.