Napečeno mám

Napečeno mám

Pá 3. května 18:00
Délka: 75 min
Premiéra: 15. 12. 2023
Režie: Tereza Volánková, Marie Klemensová
Hrají: Ivana Daňhelová, Hana Josefína Hledíková, Helena Jasyčková, Eva Kolaříková, Jiří Priesnitz, Eva Svitálková, Zbyněk Sviták, Libuše Šuleřová, Marcela Vrbová, Marie Zdubová

Končí život smrtí nebo důchodem?

Jsou pomalí, pokud nedrží nákupní vozík. Šetří na pohřeb a schovávají si peníze pod matrace. Věří hoaxům. A přeposílají je. Kupují hrnce od podomních prodejců, a pak v nich nevaří, aby se nezničily. Žijí v izolaci a zpoza záclony kritizují to, jak žijí ostatní. Chodí k doktorovi, i když jim nic není. Volí populisty, kteří jim zvedli důchod. Žijí z daní. Ustavičně si stěžují. A vždycky mají napečeno. Babičky a dědečkové. Penzisté. Důchodci. Starci. Báby a dědkové. Geronti. Duchny.

Amatérský soubor pro seniory s názvem Studio 60+, založený v lednu 2023 při Divadle Husa na provázku, umožňuje svým členům setkání s řadou tvůrčích osobností spojených právě s tímto divadlem. Témata Provázku pak na oplátku mohou být nově obohacena o perspektivu těch, kteří často bývají opomíjeni.

Členové Studia 60+ zakončí svůj první rok působení autorskou inscenací, v níž společně sestaví model průměrného seniora. Ten vzápětí rozcupují na rozmanité a unikátní jednotlivce. Lidi nucené reagovat na zběsile se měnící společnost. Babičky. Dědečky. Starce. Geronty. Duchny. Jak cizí i vlastní předsudky ovlivňují lidský život? Hodí se v tomto věku ještě lézt na jeviště? A co budou v důchodu poslouchat „depešáci“? Taky dechovku?


Další termíny

So 1. června 19:00
Zobrazit celý program divadla