Návštěva na zabití

Návštěva na zabití

Pá 3. května 19:00
Divadlo Bolka Polívky – Bílý dům, Žerotínovo nám. 533/6, Brno
Komedie
Autor: Steven Moffat
Režie: Pavel Khek
Hrají: Taťjana Medvecká, Matouš Ruml, Sabina Laurinová, Marek Pospíchal, Charlotte Steigerwaldová, Nathanael Ruml / Petr Komínek, Jan Řezníček

Peter a Debbie jsou typický britský manželský pár středních let. Pracovní zápřah trochu vyprazdňuje jejich vztah, dětmi cloumá puberta a moc si s nimi nerozumějí. A navíc právě u dveří domu překvapivě zazvonila výstřední Američanka Elsa, s níž se seznámili při prázdninové plavbě lodí a rozloučili se s ní neurčitým příslibem, že se ještě někdy musejí vidět. Zaskočení manželé se samozřejmě snaží být dokonalými hostiteli, jenže Debbi udělá tu „chybu“, že si Elsino jméno zadá do Googlu. A od té chvíle se snaží o jediné – svého nenadálého hosta co nejrychleji vyprovodit. Vždycky totiž neplatí známé pořekadlo „host do domu, bůh do domu“.

Návštěva na zabití je komedií, která vedle originální zápletky, vystavěných situací a dialogů přináší také otázky k zamyšlení: Má být lidská slušnost, úslužnost a ohleduplnost opravdu bezbřehá? Kde je hranice? A čemu v dnešní přemedializované době vlastně může člověk věřit? Pomáhá mu, nebo se v ní spíš ztrácí?