Nebe - peklo
Zobrazit fotky

Nebe - peklo

Ne 22. listopadu 2020 17.00
Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 39, Praha
Činohra
zrušeno
Přehrát video
Nebe - peklo je hrou o lásce a překážkách, které je třeba překonat, abychom mohli žít naplno. Je to zároveň příběh, který oslavuje ženy, jejich sílu a schopnost postavit se životu a osudu čelem.
 Nepřeháním to s tou svojí mateřskou péčí trochu? Normální matky, když umřou, tak se s tím nějak smíří, ne? Bydlí v nebi, opalujou se, odpočívaj… A já? Válčím s Bohem i ďáblem, jenom proto, že se chci vrátit k Táďovi. A on už by si možná beze mě poradil. Vždyť on je tak chytrej a samostatnej. A možná, že Renata vůbec není tak strašná. Nakonec je jedinou osobou, která dohlídne, aby si napsal domácí úkoly.

Hlavní hrdinka příběhu Eva, maminka sedmiletého Tadeáše - milovníkům klubové scény známá jako DJka Raketa - přichází do nebe. Je však přesvědčená, že její čas ještě nenastal a tak se rozhodne za každou cenu se vrátit zpátky na zem k synkovi. Během útěku z onoho světa se potká s čertem, který by chtěl být člověkem, s archandělem, který kdysi byl člověkem, ale také se svým neznámým otcem, ze kterého se stal člověk poloviční.

Příběh trošku smutný, ale i dost vtipný a hlavně plný naděje nám vypráví malý Tadeáš z maminčina šatníku, kam se po jejím odchodu schoval.

Hra Nebe - peklo, kterou uvádíme v české premiéře, získala v Polsku významná ocenění a je považována za jeden z nejlepších dramatických textů pro děti a mládež posledních let.

 
 Účinkují
 Eva Hacurová 
 Máma
 Magdalena Zimová 
 Táďa
 Lenka Veliká 
 Teta Renata
 Pavel Neškudla 
 Svatý Petr
 Michaela Doležalová 
 Anděl, Zavrženec, Hříšnice, Herečka loutkového divadla
 Pavel Tesař 
 Sandalfon
 Martin Matejka 
 Vosmulka
 Martin Veliký 
 Belzebub
 Ondřej Rychlý 
 Lucifer
 Tomáš Turek 
 Bůh
 Magdalena Zimová 
 Matka Boží
 Čeněk Koliáš 
 Zavrženec, Hříšník, Herec loutkového divadla
 Rostislav Novák st. 
 Děda, Zavrženec, Hříšník
 Klára Sedláčková-Oltová 
 Mania