Noc Zlomených nehtů

Noc Zlomených nehtů

Pá 20. září 19:00
Komedie
Premiéra: 20. 9. 2024
Autor: Lenka Veverková, Jan Hanzlík, Tomáš Dianiška
Režie: Tomáš Dianiška
Hrají: Kateřina Hrdinová, Lucie Michálková, Karolína Baranová, Ivana Wojtylová, Jan Teplý, Petr Reif, Martin Němec, Jaroslav Blažek, Teodor Dlugoš, Tomáš Vardan

Rapová gangsterka z Libně.

Anna s Dášou hledají spolubydlícího. Mezi dudákem, ajťákem a týpkem, co chce v bytě pěstovat trávu, si vyberou nenápadného kluka ze Zlína. Poklidný život slušných holek se změní ve chvíli, kdy v jeho batohu najdou půl kilo kokainu. Vidina peněz, splacení dluhů a lepší budoucnosti je přivede do rukou šéfů dvou znepřátelených drogových gangů. Anně s Dášou už může pomoct jen feťačka Katka a matka s Alzheimerem, která se chystá do pořadu Peče celá země.

Komedie, na které se podílel kmenový autor Divadla pod Palmovkou Tomáš Dianiška spolu s Lenkou Veverkovou a Janem Hanzlíkem, vzniká na motivy audioseriálu Sněženky a gangsteři (Audiotéka, 2024). Pro divadelní uvedení je však výrazně přepracována do podoby rapového muzikálu. Rapové skladby pro hru píše Kato aka Def aka Deph, frontman skupiny Prago Union, někdejší šéf skupiny Chaozz, představitel české rapové scény a DJ. Na jevišti bude hrát živá kapela ve složení Jakub Hlobil, Jan Nikendey a Sebastian Lang. V inscenaci se vedle členů souboru Divadla pod Palmovkou poprvé představí také mladé herečky a herci, kteří uspěli v hereckém konkurzu pořádaném v roce 2023.