O Palečkovi

Ne 23. června 16:00
Vindyšova továrna, Na Betonce 114/2, Praha

Skibi Kids uvádí představení souboru Malé divadlo Praha

 

O Palečkovi

Pohádkový příběh pro dva herce a loutky, o tom jak pevné je pouto mezi dítětem a rodinou. Živá muzika – kytara, zobcová flétna.

 

Malé divadlo Praha je divadlo manželů Anny a Rostislava Novákových

ANNA NOVÁKOVÁ - KOPECKÁ je sedmou generací a pokračovatelkou loutkářského rodu Kopeckých. Po absolvování DAMU (loutkoherectví) v roce 1976 na tři roky zakotvila v Naivním divadle v Liberci, v roce 1981 založila Malé divadélko Praha, v roce 1983 hostovala v hradeckém divadle DRAK. V současné době je členkou souboru Cirk La Putyka. Jako herečka začala s Putykou spolupracovat v roce 2011 v koprodukčním představení A cirkus bude?! a v roce 2015 v představení Family. V současné době pracuje jako dramaturgyně dětských představení v divadle Jatka 78. Loutky a kočovný život jsou její celoživotní láskou.

ROSTISLAV NOVÁK v roce 1971 ukončil DAMU-obor herectví. Následovalo angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě, v Činoherním studiu Ústí nad Labem a 23let v divadle Studio Y. Po odchodu z Ypsilonky (1996) hrál několik let výhradně loutkové divadlo se svou ženou Annou, postupně se ale vracel k herectví, které mu začalo chybět. Následovalo hostování v Městském divadle Mladá Boleslav, v Divadle na Jezerce (kde hraje dodnes), v Divadle Minor a v Divadle Ungelt. Od roku 2010 se stává členem souboru Cirk La Putyka, kde hraje svoje životní role v představení Up End Down, A cirkus bude?!, Family a Black Black Woots. I když je profesí herec a není narozen v loutkářské rodině, má duši, profesní poctivost a pečlivost loutkáře.


Pro děti od 3 do 8 let.

Délka představení 45 minut