Přicházíme zdaleka (v angličtině)

Přicházíme zdaleka (v angličtině)

St 19. června 09:30
Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha
Délka: 60 min
Režie: Alex Byrne, Kjell Moberg
Hrají: Václav Kalivoda, Iva Moberg, Nora Svalheim, Robert Orr

Uvnitř stanu je menší stan a uvnitř něho chlapec. Urazil dlouhou cestu, většinou na vlastní pěst. Může ukázat, co si vzal s sebou, vysvětlit, proč se na cestu vydal, může popsat, kudy cestoval, ale jak jeho příběh skončí, to říct zatím nemůže.

Inscenace Přicházíme zdaleka (We Come from Far, Far Away) líčí příběh dvou chlapců z Aleppa putujících do Norska. Na pozadí cesty přes Turecko, Řecko, Makedonii a dál až do Osla se tu vypráví o věcech, lidech a místech a v neposlední řadě také o životě a smrti. Inscenace o uprchlictví a uprchlících určená pro mladší publikum i dospělé se hraje uvnitř mongolské jurty a využívá živou hudbu, storytelling, klauniádu, stínové divadlo a malý stan. Velký příběh z intimní vzdálenosti.

Soubor Divadla NIE vytvořil projekt Přicházíme zdaleka ve spolupráci s norským azylovým střediskem Hvalstad Transittmottak, které slouží jako první přijímací místo pro mladé uprchlíky (ve věku 13–18 let), kteří přišli do Norska bez rodičů a žádají zde o azyl. Uprchlíci, se kterými se tvůrci setkali, pocházeli většinou ze Sýrie a Afghánistánu a cestu do Norska absolvovali sami. Inscenace měla premiéru na Showbox Festival v Oslu v 2016 a má za sebou přes 400 repríz. Přicházíme zdaleka se hrálo jak v základních školách po celém Norsku, tak i na festivalech v České republice, Švédsku, Dánsku, Anglii, Australii, Irsku, Slovinsku a Rakousku. V roce 2017 získala inscenace prestižní cenu Hedda Award za nejlepší představení pro mládež.

Vhodné pro diváky starší 10 let. Na každé představení navazuje diskuse s diváky – o představení i o uprchlictví.

Představení bude uvedeno v anglickém jazyce.

Podpořili Norwegian Ministry of Foreign Affairs, Arts and Culture Norway, Arts Council England. Projekt byl podpořen z finančních mechanismů EHP a Norska 2014–2021.