Prodaná nevěsta

Prodaná nevěsta

Pá 17. května 18:30
Divadlo Antonína Dvořáka, Smetanovo náměstí 3104/8A, Ostrava
Opera
Koupit vstupenky
Přehrát video
Délka 200 minut

Libreto Karel Sabina (1813–1877)Nejpopulárnější česká národní opera a jedna z nejlepších komických oper světového repertoáru se po tříleté odmlce vrací na naše jeviště.
Ve své druhé spolupráci se Bedřich Smetana s Karlem Sabinou rozhodli pro zpracování námětu z vesnického prostředí. Tvůrčí proces směřující k definitivní podobě opery nebyl jednoduchý, avšak na jeho konci stálo dílo honosící se geniální hudbou, brilantní charakteristikou postav a v neposlední řadě oslnivou komediálností.
Opera samozřejmě stojí na klíčovém místě i v historii našeho divadla; 12. srpna 1919 byl premiérou její inscenace v nastudování Emanuela Bastla a režii Karla Küglera zahájen jevištní život NDM a od té doby se na naší scéně objevila v dalších třinácti nastudováních.Uvádíme v českém originále s českými a anglickými titulky.Hudební nastudování: Marek ŠedivýDirigent: Jiří Habart, Marek ŠedivýRežie: Jiří NekvasilScéna: Daniel DvořákKostýmy: Sylva Zimula HanákováChoreografie: Lukas ZuschlagPohybová spolupráce, Gagman: Števo CapkoPohybová spolupráce: Jana TomsováSbormistr: Jurij GalatenkoDramaturgie: Juraj BajúsKrušina, sedlák: Roman VlkovičLudmila, jeho žena: Eva Dřízgová-JirušováMařenka, jejich dcera: Veronika RovnáMícha, gruntovník: Josef ŠkarkaHáta, jeho žena: Jana HrochováVašek, jejich syn: Ondřej KoplíkJeník, Míchův syn z prvního manželství: Martin Šrejmaa další

Další termíny

Pá 7. února 2025 18:30
Zobrazit celý program divadla