Řekni mi – hudební projekt

Řekni mi – hudební projekt

Ne 12. května 15:00
Tančírna v Račím Údolí, Račí údolí 118, Javorník
Improvizace

Řekni mi v Tančírně vytvoří interaktivní performance pro tři hlasy a publikum. Pracují s principy volné hudební improvizace, která je opřena o mnohaleté zkušenosti s autorskou hudbou. V projektu zpívají vystupující „a capella“ a tvoří zvukovou stopu příběhů. Představení vypadá tak, že na začátku představení umělci tiše sedí a čekají na příběhy diváků, které rozezní jejich hlasy. Vyprávění jim dá podnět vytvořit improvizovanou píseň. Vytváří prostor, ve kterém se rozezní vzpomínky. Výsledkem je skladba, která vznikla jen pro publikum. V rámci projektu Řekni se otevírá možnost interaktivní komunikace s publikem. Podporuje možnost sdílení, společného prožitku a tvůrčího zapojení diváků, kteří se tak stávají součástí koncertu. Vzniká tím jedinečná atmosféra plná humoru i silných momentů. Antonia Nyass, Milli Janatková a Ridina Ahmedová jsou výrazné osobnosti české hudební scény.

Antonia Nyass je zakládající členkou a capella souboru Yellow Sisters, který získal ocenění Colours Talents nebo Spin the Globes Top Ten v žánru World Music. Je autorkou představení Řeky a atmosférický sbor. Je členkou improvizačního divadla Simony Babčákové Noa, které působí v Dejvickém divadle. Podílela se na představení One Human Show a vede osobité hlasové dílny.

Milli Janatková je autorkou autentických mezioborových projektů podporujících respekt ke zdraví, zodpovědnosti, rodové i kulturní historii. Za svou tvorbu získala ocenění v Čechách i zahraničí – LIT Talent Awards či The Independent Music Awards v New Yorku nebo Classic Prague Awards. Vydala čtyři alba: Klid, prosím!, Hluboko, Mým kořenům a Proměna. Vedle vizuální tvorby a improvizace se věnuje zpěvu, hře na kytaru a bicí.

Ridina Ahmedová je zpěvačka, performerka a autorka. Vedle sólových koncertů je spolu s Petrem Tichým součástí oceňovaného projektu HLASkontraBAS – nominace na cenu Anděl 2016. Dříve se věnovala jazzu a spolupracovala s řadou hudebníků, např. Floex nebo Vladimir 518. Byla přizvána jako host na pražský koncert Bobbyho McFerrina. Její autorský projekt Sádlo byl nominován na cenu Česká divadelní DNA 2021.