2:22 Duchařský příběh

2:22 Duchařský příběh

Čt 9. května 19:30
Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha
Délka 90 minut

"Věříš mi?" Vztahový thriller.

Jenny a Sam se spolu se svou malou dcerkou čerstvě nastěhovali do starého viktoriánského domu, který rekonstruují. První noci v neznámém a v ještě nezabydleném prostředí jsou lehce děsivé. Jenny je přesvědčená, že každou noc přesně ve 2:22 se z dětské chůvičky ozývají kroky – někdo chodí okolo postýlky. Je možné, že v domě straší? Sam, který je vědec, je pouze ochotný připustit, že cokoli může být slyšet, se dá jednoznačně rozumně vysvětlit.

A tak během kolaudačního večírku, na který přijde jejich kamarádka Lauren se svým novým partnerem Benem, po pár skleničkách vína padne rozhodnutí, že všichni zůstanou vzhůru. Až do 2:22… a pak se uvidí.

Je možné, že hororovou atmosféru vytváří jen tma za okny, obyčejná bouřka a vytí kaňkujících lišek ze zahrady, nebo dům skrývá nějaké tajemství? Kde leží hranice našeho poznání? Není přesvědčení, že na všechno je možné vrhnout světlo, taky nakonec jenom víra? Jak reagovat na tvrzení partnera nebo partnerky, že byl svědkem něčeho nadpřirozeného? A co kdyby vám někdo, koho milujete, řekl, že to, co víte, že jste viděli, neexistuje?

Čemu věříte vy? A máte odvahu zjistit pravdu?

Neskutečně napínavý a zábavný, fascinující thriller, u jehož sledování nezáleží na tom, jste-li spíš skeptik, nebo na duchy věříte.

Danny Robins je britský dramatik, scenárista a novinář. V současnosti je především autorem velice populárních a oceňovaných podcastových sérií BBC THE BATTERSEA POLTERGEIST a THE WITCH FARM, ve kterých kombinuje dokument s dramatickou formou, a taky UNCANNY, kde s přímými svědky a nezávislými odborníky rozebírá a zkoumá duchařské a další paranormální zážitky a události.

Hra 2:22, při jejímž psaní se inspiroval příběhy, na které narazil při svém rozhlasovém pátrání, měla premiéru v srpnu 2021 na West Endu a okamžitě se stala hitem.

Jenny
Romana Widenková

Lauren
Markéta Stehlíková

Ben
Jan Hájek

Sam
Václav Šanda

překlad
Michal Zahálka

režie
Braňo Holiček

dramaturgie
Markéta Kočí Machačíková
Kateřina Popiolková

scéna
Nikola Tempír

kostýmy
Lenka Odvárková

hudba
Milan Pastyřík

lighting & sound design
Milan Pastyřík