Amerikánka

Amerikánka

Ne 11. dubna 2021 19.30
Jatka78, Jateční 1530/33, Praha
Drama
Před více než rokem měla premiéru Amerikánka v holešovických Jatkách78. Syrová, jedinečná, ohromující. Tereza Voříšková a Eliška Křenková jako jedna Ema Černá, v jednoduchých kostýmech na scéně, kterou zaplňoval obrovský monument, za emotivního hudebního doprovodu Petra Ostrouchova.
„Těhotenství Terezky bylo impulsem ke vzniku letní „limited edition“, kterou mohli vidět diváci pouze a jenom v červnu na Jatkách a v červenci během MFF v Karlových Varech. Deset představení, které už nikdy nezopakujeme. Stejně tak tomu bude i v případě únorových repríz, ve kterých budou mít diváci možnost vidět Amerikánku ještě jednou jinak. Amerikánce Vol. 3 zůstává živý hudební doprovod jedinečného Petra Ostrouchova, ale spolu s Eliškou Křenkovou přichází další herci, David Novotný, Anežka Novotná, Anna Fialová, Marika Procházková, Pavla Beretová, Klára Melíšková, Eva Elsnerová, Tereza Vilišová, Přemysl Bureš, Standa Majer a další. A možná přijde i Terezka Ramba... Amerikánka patří Tereze a Elišce. A přizpůsobuje se jejich životní situaci. Na jaře 2020 se vrátíme k původní podobě inscenace,“ popisuje Viktor Tauš.
Amerikánka je současné drama o svobodě, touze žít, o osamělosti, vydělenosti i přátelství. Hlavní hrdinka, Ema Černá, stojí proti celému světu. Překonává dětský domov, pěstounskou péči i pasťák. Věří totiž, že někde daleko, možná v Americe, čeká někdo, komu na ní záleží.
Pro diváky od 15 let.

Další termíny

Út 9. května 19.30
St 10. května 19.30
Čt 11. května 19.30
Út 27. června 19.30
Čt 29. června 19.30
Zobrazit celý program divadla