Chvilková slabost
Zobrazit fotky

Chvilková slabost

Po 18. května 2020 19:00
Komorní divadlo Kalich, Rytířská 31, Praha
Činohra
Donald Churchill: CHVILKOVÁ SLABOST 
 
překlad: Blanka Couvreurová a Alexander Jerie
režie: Petr Hruška
hrají: Petra Špalková, David Matásek, Sandra Černodrinská
 
Audrey a Tony. Tony a Audrey. Dvacet let manželství. Dvě děti. Dva roky po rozvodu. On, úspěšný kameraman z reklamky, čerstvě oženěný s podstatně mladší dívkou, s níž právě čeká dítě. Ani ona na první pohled nestrádá – od svatby s jejím novým partnerem ji dělí už jen tři dny.
 
Bývalí manželé přijíždějí na venkovskou chalupu, kterou spolu kdysi sdíleli a která se má nyní prodávat, aby se podělili o nábytek a jiné cennosti. Přijíždějí se vším zdánlivě vyrovnaní a smíření, s nadějnou vyhlídkou na své nové životy. Navíc jejich společné setkání s odstupem času jenom potvrdí, že se nemohou vystát. Nemohou si říct ani dvě slova, aby si vzájemně nevlítli do vlasů.
 
Přesto se pustí do úklidu chalupy a na povrch začnou vyplouvat dosud nezjevené skutečnosti – a Audrey s Tonym dojde, že pořádek si musejí udělat především ve svých vztazích. Podlehnou této „chvilkové slabosti“ a přehodnotí své dosavadní životní postoje a názory na toho druhého? A jak tím vším zamíchá jejich osmnáctiletá, rebelská dcera Lucy?
 
Situace se komplikuje a vše dopadne jinak, než by divák předpokládal. Zdánlivě ukončená životní kapitola může mít pokračování...
 
Chvilková slabost je bravurní jímavou komedií významného britského dramatika a herce Donalda Churchilla, který se na českých jevištích zabydlel v 90. letech komediálním hitem Natěrač. Churchill nikdy nezapřel vlastní hereckou zkušenost a ve svých textech vždy úzkostlivě dbal na rovnocenné a efektní herecké party. O zábavnosti a moudrosti jeho stylu se můžete přesvědčit v nové inscenaci Divadla v Rytířské. Herecký dream team – Petru Špalkovou a Davida Matáska – doplní v režii Petra Hrušky mladá herečka Sandra Černodrinská.