Cirque Trottola: Campana

Cirque Trottola: Campana

St 26. června 2019 20.30
Světoznámé hvězdy nového cirkusu představují své dlouho očekávané představení Campana. Tato zbrusu nová show svou jedinečnou estetikou divákům nabídne pohled do vlastní duše a strhne je do víru emocí. Cirkusovými fanoušky milovaný soubor Cirque Trottola s velkým úspěchem pravidelně účinkuje i v České republice, na festivalu ARENA se však představí vůbec poprvé!
Více než patnáct let vytváří Cirque Trottola a jeho umělci jedinečnou estetiku využívající cirkus jako plátno k vykreslení lidské duše. Bonaventure Gacon je v dnešní době jedním z nejvyhledávanějších cirkusových umělců a ve spojení s Titoune tvoří dvojici, které se v párové akrobacii jen těžko někdo vyrovná. Cirque Trottola pracuje a performuje pod plachtou cirkusového stanu upravovaného pro potřeby jednotlivých představení. V maximální možné míře vyráží Trottola na dlouhé cesty, během nichž se snaží zasáhnout co nejširší publikum. Zkrátka, žijí život na cestě, pod cirkusovým stanem.
„Tváří v tvář kruhu, bytosti s očima a srdci, rameno na rameni, pozorujíce gesta, naslouchajíce tichu, domáhajícímu se bušení, jazyku, hudbě, a pak… A pak se snažíme, my všichni, v kruhu – spolu s akrobatem, klaunem, salty, lehkostí, nebezpečím – převrátit skutečnost, zatlačit ji zpět, vzepřít se jí, a dát tak prostor jiskření v očích, jen pro tu chvíli, z ničeho nic překročit běžné hranice: cirkus. Poté, skrze stan a několik strun houslí, buben a uhánějící rytmus hudby, skrze naše ruce, naše oči, naše kosti, z výšin až k podlaze, z trapézy do připravené náruče, k nepochopitelné obratnosti úchvatné piruety, s naleštěnými i nenaleštěnými botami, směšně pobíhajíce a smýkajíce sebou, náhle pozastaveni v momentu, objetí, zmizení, v rolích vážných i lehkých, s obrovskou energií a s touhou vyvolat smích, překvapení, s tím vším rozezníme Campanu.“