Correspondence

Correspondence

Út 7. listopadu 2017 20:00
CORRESPONDENCE
CLAIRE MACDONALD/GB
REŽIE: PAUL BOURNE, PŘEKLAD A DRAMATURGIE: KRISTINA ŽANTOVSKÁ HRAJÍ: PETRA ŠPALKOVÁ & JAN JANKOVSKÝ
Muž a žena se setkají ve vlaku.
On nalévá kávu. Ona pije whisky.
Během noci si vyměňují vzpomínky, příběhy a tajemství.
Když vychází slunce, všechno už je navždy jinak...
S odkazem na klasický evropský film a román, Correspondence je intimním cestopisem do privátního teritoria neviditelných hranic, které překračujeme, abychom oslovili někoho, kdo je blízko a na dotek.

Claire MacDonald, uznávaná divadelní autorka, kritička a pedagožka, řekla o své hře: „Vždycky jsem milovala vlaky. Nejenom romantiku cestování ale to množství pocitů, které nabízí – nekonečný film, který běží za okny, vysoká oblaka, pocit ne-ukotvenosti migrující mezi tady a tam. Correspondence vznikla z nápadu cesty a kým se stáváme v místech jako jsou vlaky – hotely a místnosti, které obýváme jenom přechodně, jako hosté, kteří jimi jen procházejí.“ 

Nově uváděná hra Correspondence je koprodukcí divadelní platformy 6-16/CZ a Menagerie Theatre/UK, jednoho z předních divadel ve Velké Británii zaměře-ných na tvorbu nových her. Hru Correspondence napsala Claire MacDonald v r. 2008 pro Menagerie Theatre, kde také měla premiéru.
6-16
Divadelní platforma 6-16, založená šesti divadelníky v loňském roce, spojuje české a britské umělce a zaměřuje se na dosud v Čechách neuvedené texty a netradiční prostory, které se v divadelní každým představením teprve transformují. 6-16 je partnerem Menagerie Theatre v Cambridgi ve Velké Británii pod vedením jejího uměleckého šéfa a režiséra, Paula Bournea.
Více informací o našich projektech naleznete na www.6-16.cz