Fall Mauer Fall / Zeď nám spadla

Fall Mauer Fall / Zeď nám spadla

St 11. prosince 2019 19:00
Divadlo Na zábradlí, Anenské náměstí 5, Praha
Alternativní Improvizace
Experimentální „kabaret“, který pracuje i s prvky improvizačního, vizuálního a pohybového divadla.
Propásli jsme něco? Nový začátek, otevření hranic, sjednocení, pád železné opony, sametová revoluce a tak. Východní blok je minulostí, komunismus v muzeu, NDR a ČSSR v dokumentacích a v nostalgii zahalené. Ale 30 let po roce 1989 téma hranic není historií. Je to stále přítomný element naší současnosti, vliv a traumatem pro nespočet biografií, synonymem pro rozdělený svět. My sami jsme živoucí historii, která vypadá jinak, než jsme čekali.
K výročí pádu železné opony a takzvaného německého znovusjednocení se setkává mezinárodní ansámbl umělců (To téma - Praha, Ernst von Leben - Bamberg, Heda Bayer - Chemnitz) a vyšetřuje: Kde jsme byli tenkrát? Kde jsme teď? Kam spadla opona? Hledání stop v osobní historii a budoucnosti.
Ve snaze lépe porozumět zkoumá bilingvní (český a německý) představení s nemilosrdným humorem, co se nám stalo tenkrát a co se děje teď, ikdyž... občas nerozumíme ani sami sobě. Příběhy a zkoumání vlastní historie Vás pobaví sebeironii a absurdnosti osudu a zamrazí zároveň ve snaze to vše lépe porozumět. V hledáčku je vždy člověk se svou osobní zkušenosti a určitě nejde o politiku … anebo ano?