Grandiózní

Grandiózní

Pá 16. prosince 2022 19:00
Divadlo Bravo!, Branická 63, Praha

Inscenace Grandiózní vychází z reality uměleckého života, ve kterém je existence uměleckého souboru závislá na štědrosti grantových komisí a nestabilní divácké přízni.

Jak zachránit rozpadající se divadelní soubor a sám sobě dokázat, že dlouholetá dřina na jevišti měla smysl? Naši hlavní hrdinové, akrobaté z povolání, touží vytvořit průlomové umělecké dílo s mimořádnou duchovní a kulturní hodnotou. Něco, co přesahuje je samotné. Velkolepé představení, které navždy změní jejich životy. Na svůj grandiózní projekt však musí nejprve získat finance a jsou (tak jako spousta uměleckých souborů v reálném světě) závislí na štědrosti grantových komisí a vrtkavé divácké přízni. Svému snu jsou ochotni obětovat cokoliv: vlastní finance, hrdost, i své zdraví.

Koncept připravovaného grandiózního představení se upravuje a mění v závislosti na výši rozpočtu. Akrobaté jsou nuceni vyrovnat se s havarijním stavem cvičebního náčiní, nevyhovujícím tréninkovým prostředím a dalšími bizarními problémy. Mimo zkušebny se navíc odehrávají další příběhy, které zrcadlí reálné zkušenosti performerů z jejich běžných životů. Jsou nuceni kombinovat každodenní divadelní zkoušky a “normální” práci, aby se mohli věnovat tomu, co nade všechno milují. Situaci se snaží zachránit pěkně po česku: domácím kutilstvím a vynalézavostí. Vždyť se to přece nakonec nějak zvládne. Musí!

Inspirováno skutečnými událostmi.

“Takový český Cirk du Solejl.” “Vy se neznáte s nikým z komise? Tak to hodně štěstí.” “Tohle je kostým firemního maskota. Zvládnete to odcvičit v něm?” “Nechcete si udělat trénink na našem firemním večírku?” “Tohle jsem taky zvládala, když jsem chodila do gymnastiky.” “Myslel jsem, že skáčete výš.” “A čím se živite?”