Hangout

Hangout

St 7. října 2020 17.00
Areál Pivovaru Jihlava, Vrchlického 2, Jihlava
„Největší nebezpečí v životě je, že začneme být příliš opatrní.“ – japonské přísloví
Bezpečí je jednou z nejvyšších hodnot naší doby. Rozsáhlý systém pravidel a norem má zaručit, že se nám ve veřejném prostoru „nemůže nic stát“. Je ještě vůbec možné se venku jen tak potulovat, poflakovat, zavěsit a vyvěsit: prostě hang out? Chodí děti ještě samy ven? Bezpečí se stalo naší mantrou, ale nechybí nám to chvění, pocit strachu při překonávání vlastních hranic, kvůli němuž pak skáčeme s padákem nebo alespoň vyrazíme na cirkus?
Audio walk performance Elišky Brtnické diváky zavede na zakázaná místa ve veřejném prostoru, kam možná jako malí vždycky toužili vyšplhat. Představení začíná v prostoru parkoviště Pivovarské restaurace.
Během performance zazní úryvky z textů Vladimíra Boudníka, Ivana Blatného, Element of Crime, Jana Skácela a Iva Vodseďálka.
Zvláštní poděkování: Trevor Davies, Joe Mackintosh, Dagmar Bednáriková, Prokop Vondruška, Martin Roškaňuk, Linda and Mathias Straub, Šárka Maršíková, Veronika Štefanová, Metropolis – art and performance in public space, CAMP-centrum architektury a městského plánování, MČ Praha 13. Organizátoři děkují také pěti českým vzdušným akrobatkám a jejich rodičům, kteří poskytli rozhovor, a Haničce.