Obraz ženy / Origin of Clouds aneb co znamená v něco věřit

Obraz ženy / Origin of Clouds aneb co znamená v něco věřit

St 17. dubna 14:00
Divadlo na Orlí, Orlí 19, Brno
Drama

Komponovaný večer, který přinese dvě díla věnující velkou pozornost hudební kompozici a dramaturgické výstavbě.

Obraz ženy – Jaké by to bylo být něčí trofejí? Doplněk hodící se k výzdobě domácnosti. Domov, jehož útulnost a řád vytváří výhradně žena. A je to její jediné místo působení, jediné místo realizace. Ale pravidla určil někdo jiný. Místo, které nemůže opustit, pokud se cítí nedoceněná, nedostatečně hodnocená – tak jak může její manžel opustit svou práci. Domácnost vyžaduje její neustálou pozornost. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Ale to je v pořádku. Protože tohle je prostor, pro který byla stvořena. Jaké by to bylo stát se nábytkem?

Origin of Clouds aneb co znamená v něco věřitPrázdný nekonečný prostor. Společný čas. Světlo. Jak můžeme vtisknout do hmoty to, co nevidíme, nemůžeme nahmatat, ale někde v skrytu v nás to cítíme? Dílo, které si klade otázku, co znamená v něco věřit. Jen tak lidsky. O nic víc nám vlastně nejde. I tak je toho už víc než dost.

Janáčkova akademie múzických umění byla založená v roce 1947 a jedná se o veřejnou vysokou školu poskytující akreditované studijní programy v oblasti umělecké a tvůrčí činnosti v bakalářských, magisterských i doktorských studijních programech. Hudební i divadelní fakulta podporují růst talentovaných osobností, vytváří pro ně vhodné umělecké zázemí a připravují je na jejich profesionální uměleckou dráhu. Všechny studijní programy prošly v uplynulých letech novým akreditačním procesem. V současné době na Divadelní fakultě studuje přes 350 studentů a za posledních třicet let bylo do světa vysláno více než tisíc absolventů, z nichž mnozí se stali významnými představiteli českého a evropského uměleckého i společenského života.

Představení probíhá v rámci 34. ročníku Mezinárodního festivalu divadelních škol Setkání/Encounter 2024.