První rána kapitána

První rána kapitána

So 20. dubna 15:00
Vzlet, Holandská 669/1, Praha
Drama
Hrají: Pavlína Balner, Michal Bednář, Boris Babka, Lucia Čižinská, Rozálie Fidlerová, Jan Hofman, Anežka Kalivodová, Emílie Kalivodová, Karla Kalivodová, Andrej Kopčan + další

V divadelním projektu První rána kapitána se setkávají dva zdánlivě odlišné světy, dva týmy: Dvě generace. Každá si o té druhé něco myslí a každá si myslí něco o sobě. Dávají se do řeči, oťukávají a poznávají se. Jak moc se jejich představy míjí s realitou? Vidí se v sobě navzájem? Jaké strachy sdílí? Jak si představují budoucnost a jak se dostali do bodu, ve kterém jsou teď?

Eva (17 let): Píšu tuhle anotaci a jsem přejedená špaget s kečupem. Jsem sama doma. Dneska jsem nebyla ve škole a mám pocit, že jsou na mě rodiče naštvaní, že s nimi netrávím moc času. Chápu to, ale je fakt fajn dělat hodně věcí a hlavně dělat si je jak chci. Občas mě přepadne strach z toho, že rostu a z času, který bych měla nějak smysluplně vyplnit. Nevím kam, a jestli, chci na vysokou. Chtěla bych toho dělat tolik, že si neumím vybrat.

Rózi (14 let): Ještě určitě nechci být dospělá, jsem ráda za to, že můžu být v tomhle věku, i když se možná může zdát děsný, jen… bych možná chtěla trochu víc volnosti. V tom, co dělám, kam chodím, jaké svoje názory říkám. Protože spousta lidí nás puberťáky nerespektuje a nebere vážně. Je to zvláštní. Někdy mám pocit, jako že už jsem velká a zodpovědná a jindy je ze mě zase malý dítě.

Petr (27 let): Když mi bylo zhruba tolik, co vám, tak jsem si ze stresu z přijímaček na střední při psaní testu propotil kompletně celé kalhoty. Taky jsem si myslel, že musím přesně vědět jak bude vypadat můj život za 10 let.


Další termíny

Po 16. září 19:30
Zobrazit celý program divadla